Den řemesel a tvoření

DEN ŘEMESEL A TVOŘENÍ

Den tvoření a řemesel se kvapem blíží 🤩
Rádi bychom vám představili jeden z programů Dr. Klaun.
Je jím Barevné hraní.
Hlavní lektorkou je Martina, která je, mimo jiné také autorkou knihy Pohádky k dočmárání.
Martina je ale hlavně duší a srdcem ❤️našeho Dne řemesel.
🎨Projekt Barevné hraní je určitá forma arteterapie, která prostřednictvím výtvarničení a čtení baví hospitalizované děti jiným způsobem než klasická zábava Dr. Klauna. Do nemocničních pokojů dětských oddělení vnáší klid a pohodu, které se liší od „běžných“ chvil strávených s klauny. Přestože často vykouzlí i úsměv na tváři, jeho přínosem je především laskavost, důvěra a uvolnění. Barevné hraní má velký význam především na specializovaných odděleních, jako jsou dětská psychiatrie či onkologie.
Projekt Barevné hraní poskytuje malým pacientům úlevu pomocí umění v často stresujícím prostředí a náročném období. Dává jim příležitost poslouchat příběhy, tvořit a hrát si s barvami. Vždy přesně dávkované podle potřeb konkrétního dítěte a jeho zdravotního stavu.
Hlavní lektorka Martina je autorkou knihy Pohádky k dočmárání. Při jejich vzniku brávala pohádky s sebou a četla je dětem v nemocnicích, čímž je spontánně inspirovala k tomu, aby k nim při poslechu kreslily obrázky. Tímto způsobem nasbírala 150 ilustrací a zakomponovala je do konečné tištěné verze své knihy, kterou nadále čte hospitalizovaným dětem v rámci celkové umělecké koncepce projektu „Barevné hraní“.
Kdo v sobotu nebudete moct přijít a rádi byste projekt Dr.Klaun podpořili, jednou z možností je koupě, či darování Pohádek k dočmárání ☺️

Čas konání:

24. 9. 2022 11:00 - 16:00
Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132