Kořeny

Svět kořenů je plný barev, příběhů a překvapení. Po překročení bludného kořene se zmenšíte a ocitnete se pod zemí, v půdě. Zažijete v tajemné říši kořenů to, co tu zažívá třeba krtek. A jak krtek vypadá doopravdy? Co má ve spíži a kdo s ním v podzemí ještě bydlí? Jak vypadají kořeny hodně zblízka, co dělají a s kým se kamarádí? Potkáte kořenové lupiče a podzemní zpěváky, mistry světa ve skoku vidličkou, i podzemní internet.

Zatímco děti budou tahat pohádkovou velikou řepu, dospělým výstava poodhalí, jaká tajemství odkrývají v půdě špičkoví čeští vědci. A než se děti vynoří z krtčí nory, můžete si v pohodlí v dámském a pánském koutku počíst o kořenech jedlých, pitných, krásných i vychytralých. Nakonec zjistíte, že bez fantazie se v podzemním světě neobejdete a že hranice mezi realitou a fantazií je tenká. Zkuste ji najít.

Výstava kombinuje dva zdánlivě neslučitelné obory. Biologickou část tematicky doplňují výtvarná díla místních kladenských škol a organizací.

Do spolupráce s muzeem se zapojila a na téma Kořeny svá díla vytvořila: 

  • Základní umělecká škola Hynka Kubáta Kladno,
  • Gymnázium Kladno
  • Základní škola Montessori Kladno
  • Zahrada, poskytovatel sociálních služeb Kladno.

Výstava vznikla v Západočeském muzeu v Plzni, p. o., jejími autory jsou RNDr. Sylvie Pecháčková, Ph.D. a Mgr. Ondřej Peksa, Ph.D., byla oceněna 2. místem v prestižní soutěži Gloria musaealis a my jsme rádi, že vám ji nyní můžeme představit v našem muzeu.

Partnerem výstavy je Papírnictví Labuťová.

Odkaz na web

Čas konání:

14. 2. 2024 09:00
05. 1. 2025 17:00

Cena

Plné 100-Kč/Snížené 50,-Kč/Rodinné 250,-Kč
Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132