Alchymie přírodních barev-Rostlinné barvy a jejich proměny

ALCHYMIE PŘÍRODNÍCH BAREV-ROSTLINNÉ BARVY A JEJICH PROMĚNY

O dílně:

Tvorba vlastních přírodních barev a inkoustů, které pochází skrz na skrz z přírody. Dílna, kde se snoubí alchymie přírody, jedinečné a autentické barvy květů a plodů matičky Země. Propoj se skrze barvy s pamětí a historií našich předků. Otevře se ti nový pohled na tento prastarý, všude přítomný, úžasně tvořivý materiál z bohaté náruče Země.

Tvorba samotných barev i malování s jejich pomocí je velmi léčivé a uzdravující. Některé barvy jsou velmi subtilní, něžné a hladí, jiné jsou živé a probouzí dětskou radost a zvídavost.

Projdeme se společně po okolí a podíváme se, jestli najdeme nějaké zdroje pro tvorbu přímo na místě.

Povíme si, jak můžeme barvy doma skladovat a konzervovat, čím a jak můžeš měnit jejich barevnost. Vytvoříš si vzorníček z připravených rostlinných barev.
 
Čeká tě experimentování s reakcemi a změnami PH. Budeš si malovat, hrát si a tvořit vlastní obrázky, které si odneseš domů.
 
Inspiruj se barevným a léčivým spektrem rostlinného světa. Prohlub svůj vztah s přírodou a jejími dary, skrze které můžeš tento vztah k zemi znovu nacházet a obnovovat.
 
Doporučujeme sebou vzít zástěru nebo pracovní oblečení (starou košili, …).
 

Kdo vede dílnu?

Dílnou tě provede Hanka Adam Molková, zakladatelka Jelenů a artefiletička, která tvoří a maluje s rostlinnými přírodními barvami a pigmenty.
 

Kde plenér proběhne?

Plenér proběhne na chatě v chatové oblasti Hřešice-Pozdeň kousek od rybníka Babinec. Na místě je prostor pro zaparkování max. dvou aut. Je možné využít spolujízdu např. ze Slaného, nebo zaparkovat v obci Pozdeň a my tě na chatu přivezeme. Spolujízdu i odvoz budeme domlouvat s přihlášenými účastníky.

Na chatě je k dispozici užitková voda z kohoutku, pitnou přivezeme v barelech, klasické WC, sporák, rychlovarná konev, zastřešená veranda, louka, kopečky, les, rybník, ticho a pohoda.

Odkaz na web

Čas konání:

18. 5. 2024 10:00 - 14:00

Cena

Cena 1 600 Kč. Cena pro rodiče s dítětem od 10 let věku je 2 900 Kč
Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132