Penzion Lívanec
Kladensko | Kladno

Hledáte místo pro svatbu, firemní setkání, rodinné výlety, cykloturistiku nebo i setkání a tréninky různých skupin? Už nehledejte.
To vše najdete v centru Horního Bezděkova, který je branou do Křivoklátských lesů a přitom pouhých 15 minut autem od Prahy.

 

Horní Bezděkov, Penzion Lívanec - jako tohle bylo úchvatné! Hezké, ambiciózní místo, které sází především na to, aby vám tam bylo příjemně, posezení uvnitř nebo na dokonalém dvoře, kde kuchaři pracují u pece s ohněm. Možná bylo bláhové otevírat si penzion tak blízko Prahy, ale je to opravdu pěkné a daří. Lidé sem rádi chodí na nádherné snídaně, ale i odpolední jídla. A rovnou to řekneme, dělají to pěkně, moderně, ve vší profesionalitě jednoduše.
Tak předně, ten lívanec byl opravdu božský! Jako, on musel být, když se po něm místo jmenuje. Pak to musí být (a opravdu byl) vybombená podpisovka. Krásně ho doplňoval krém z mascarpone, ale co byla totální pecka? To burákové máslo! K tomu lesní ovoce a krásný servis.
Říkají tomu placka, s pokorou, ale je to lepší, než 95 % pizz v Česku. Mají hezky profermentované těsto, pečou zprudka, rychle v peci na dřevo. Jasně, mohli by jít k dokonalé neapolské ve všem dál, ale není tady ta ambice, proto placka – navíc si hrají s recepty, my si ji dali s ověřenou kombinací hrušky, gorgonzoly a vlašáků, fajn to doplňovalo i balzamiko, my bychom dali klidně i trochu rukoly.
Na čepu Úněticky Pivovar, na mlýnku Penguin Coffee a to včetně filtru, k tomu hezké drinky, vína, čaje, limonády. Mají tu také překrásný kulturní sál, pořádá se tu mraky hudebních akcí. Mají tady prostě lidi rádi a tak je odměňují po všech krásných hodnotách jako je gastronomie a kultura, a to je přece pěkné, ne?
My se sem chystáme i na snídani, jídla vypadají opravdu hezky, stejně tak přes zimu na nějaké vaření, když je hezky, přesouvají se na dvůr do letní kuchyně.
Samozřejmě tu bývají akce, svatby, tak sledujte sítě, jakkoliv tam by mohli určitě lépe komunikovat, třeba i menu.
Ano, byli jsme nadšení. Znáte? Asi ano, protože na Lívanec nám od vás přišel tip spoustukrát.
 
Report z Gastromapy Lukáše Hejlíka ze dne 24. května 2023

Základní informace

Ulice Hlavní 40
PSČ 27351
Telefon +420 725 262 601
E-mail info@livanec.eu

Zdroj

https://gastromapa.hejlik.cz/

Místa v okolí

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132