Den otevřených dveří v archeologické expozici Archevita

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V ARCHEOLOGICKÉ EXPOZICI ARCHEVITA

Přijměte naše pozvání k návštěvě archeologické expozici Archevita – Stopami věků ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Z původní nevyužívané stodoly zámku vznikla díky podpoře z fondů EU moderní expozice, ve které si můžete historii užít naplno – všemi smysly! Potkáte zde např. pratura, podíváte se, jak se vyráběly sekery, nebo zjistíte, jak se v minulosti obchodovalo. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

 
Co vše bude možné vidět?
 
Během prohlídky Archevity se vám otevřou dveře do pravěku. Uvidíte původní typy obydlí v měřítku 1:1, archeologické nálezy i rekonstrukce pohřebních celků.  Vše je doplněno počítačovými perspektivami a holografickými projekcemi.  Na ochozové galerii vás jistě zaujmou pravěké exponáty doplněné o modelace hrobů včetně videomappingu. A pro malé výzkumníky je připravený interaktivní koutek a vzdělávací infokiosky.
 
Z kapacitních důvodů je nutné se na prohlídky registrovat: shop­.muzeum-roztoky.cz/tic­ket/detail/14501


A jaký máme pro vás připravený program?

Program bude skutečně pestrý, ale posuďte sami. Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. K dispozici bude také fotokoutek, výroba odznáčků (placek), brýle s virtuální realitou, nebo třeba oblíbené malování na obličej.
 
Nejen pro historické nadšence budou připravené aktivity jako mletí na starobylém mlýnku či ražba mincí, vše pod vedením zkušených archeologů.
 
Své služby na akci představí i Eurocentrum Praha.
 
 Na hlavním pódiu se můžete v 15:00 těšit na představení „Velká fotbalová pohádkav podání Divadla Minor, které bude určeno pro naše nejmenší návštěvníky. Pro zajištění místa je nutné se na představení registrovat: shop­.muzeum-roztoky.cz/tic­ket/detail/14201

Akce je ZDARMA.
 
Těšíme se na Vás! 

Odkaz na web

Čas konání:

15. 6. 2024 10:00 - 17:00

Cena

Zdarma
Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132