Strom lásky Lidice

STROM LÁSKY LIDICE

Strom lásky u Památníku Lidice
Kladensko | Lidice
Strom lásky je na Památníku Lidice vysazen v dárcovské aleji jako 27. Strom lásky v naší republice a je také uctěním památky obětí lidické tragédie. Byl vysazen při tradiční akci Běh míru 17. června 2023.
 
Jedná se o pátý strom na Stezce lásky – Symbol rostoucího spojení a lásky v našem regionu.
 
Najdete ho nedaleko cesty, pokud půjdete od plastiky Světlo a stín vpravo směrem k hlavní silnici.
 
Strom lásky reprezentuje Lípa obecná (Tilia vulgaris).
 
Vysazení v roce 2023 – jedná se o 27. strom lásky v České republice.
 

První Strom lásky byl v regionu Kladensko a Slánsko zasazen na začátku roku 2021 v kladenských Kročehlavech a v roce 2022 přibyl další ve slánském lesoparku Háje. Nyní se k těmto větším městům regionu přidal Buštěhrad a Nelahozeves. Postupně vznikne celá Stezka lásky po stromech vysazených v našem regionu. Konkrétní druh stromu si vždy volí daná obec, ve které se sází.

Víte že?

Stromům lásky vdechla život Lenka Kryštofová, zasáhla ji smrt milovaného manžela a chtěla mu tímto způsobem vzdát hold a připomenout všem, jak celý život rozdával lásku a dobro. Stromy lásky už vysadili například v Praze, Brně, Kyjově, Karlových Varech, Litoměřicích nebo v Kutné Hoře.

„Strom lásky je určený pro všechny lidi, kteří milují nebo milovali a já jsem přesvědčená, že láska je spojovacím článkem pro každého člověka. Myslím si, že v dnešní nelehké době by právě Strom lásky mohl být pro některé lidi povzbuzením a já bych si moc přála, kdyby ke Stromu lásky chodili všichni lidé, kteří budou vnímat láskyplnost, radost a naději tohoto místa,“ říká Lenka Kryštofová.

To je smyslem a cílem tohoto projektu. Propojit obyvatele měst v naší krásné republice výsadbou Stromů lásky.

strom lásky stezka lásky

Místa v okolí

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132