V pondělí 16.10.2023 byl Biopark Kladno zcela zpřístupněn veřejnosti. Návštěvníkům nabízí vzdělávání i odpočinek.

Unikátní a veřejně přístupný biopark, který svým návštěvníkům nabídne dětská hřiště, jezírko, mokřad, vyhlídkovou věž, a především řadu informací o koloběhu vody v přírodě a různých ekosystémech, vznikl v areálu bývalých kladenských kasáren.  Otevřeno bude každý den, na noc bude park z bezpečnostních důvodů uzavřen

Biopark Kladno seznámí návštěvníky s významem rozmanitosti všech rostlinných a živočišných druhů, poučí je o jejich vztazích, závislostech a vzájemném působení, stejně jako o významu vody v přírodě. Cílem je zábavnou formou ukázat rozmanitost tuzemské přírody v regionech, kde Veolia působí, a spojit naučnou a odpočinkovou část v jednom prostoru,“ poznamenal technický ředitel SVAS Bohdan Soukup.

Biopark se skládá z bloků luk a trávníků doplněných o okrasné traviny, z mokřadu i záhonů, například borůvek. Vodní jezírko s rákosím doplní různí živočichové. Zaujme i jedno z několika dětských hřišť s různými prvky na čerpání vody.

Cílem celého projektu bylo zatraktivnit nevyužitý pozemek a přispět k rozvoji dané lokality chybějícím zázemím. Kapacita nedalekých sportovních areálů i s jejich odpočinkovými zónami je aktuálně na hranici svých limitů a projekt Bioparku zapadá do lokality svou odpočinkovou i edukační funkcí.

Zájemci si mohou do svých elektronických zařízení z App Store nebo z Google Play stáhnout mobilní aplikaci s názvem Biopark Kladno by Veolia. Najdou v ní informace a zajímavosti o 60 exponátech rostlin z okolí našich rybníků, jezer, řek nebo potoků. Aplikace nabízí také mapu, čtečku v parku rozmístěných QR kódů, fotografie z průběhu jeho vzniku nebo příběhy související s biodiverzitou v různých končinách světa. Aplikace se bude průběžně doplňovat o další exponáty a příběhy.

Zdroj: Středočeské vodárny, SVAS.CZ

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132