Zámecká zahrada Kladno

ZÁMECKÁ ZAHRADA KLADNO

Místo pro odpočinek, zábavu nebo romantickou svatbu.
Kladensko | Kladno

Zámecká zahrada patří mezi nejatraktivnější místa Kladna – je prostorem pro odpolední vycházky, kulturní akce či svatby. 

Romantická zahrada plná květin a stromů je příjemné místo pro relax a odpočinek. Park doplňují prvky jako např. šachovnice, fontána ve tvaru koule.

Současná podoba zámecké zahrady vychází z generální rekonstrukce proběhlé v letech 2000–2004. Ta kombinuje moderní prvky a sochařskou výzdobu s historickým kontextem původní zahrady, v níž trávilo čas panstvo a později představitelé benediktinského řádu. Někdejší studnu například připomíná kamenná koule s přetékající vodou. Při rekonstrukci zahrady bylo také zachováno sanktuárium z původního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Její součástí je také medvědárium, které je již dlouhá léta domovem dvou medvědic Marty a Míši. 

Zámecká zahrada je místem konání svatebních obřadů, koncertů, divadelních představení a jiných kulturních a společenských akcí.

 

Víte že?

Od roku 2001 je součástí zahrady také medvědárium s rozlehlým výběhem a bazénem, ve kterém našly domov dvě medvědice, Marta a Míša, zanechané v roce 2001 ukrajinským cirkusem v Moravských Budějovicích. Při výstavbě medvědária byly objeveny základy pravděpodobně gotického hospodářského stavení.

park zahrada kladenský zámek

Základní informace

Ulice Zádušní 1
PSČ 27201
E-mail kladnozamek@mestokladno.cz

Otevírací doba

po celý rok

8.00 - 21.00

Vstupné

zdarma

Zdroj

https://www.kladenskyzamek.cz

Místa v okolí

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132