Čtvrtý ročník Středočeského kulturního léta 2024 je tady! Festival konaný pod širým nebem středočeských muzeí, památníků, hradů i zámků, slibuje opětovné setkání s uměním a nezapomenutelnými zážitky.

Do letošního ročníku Středočeského kulturního léta se zapojuje celkem 16 příspěvkových organizací Středočeského kraje z oblasti kultury. Od května do září je v plánu celkem 65 představení.

Celý program Středočeského kulturního léta najdete na adrese:

www.stredoceskekulturnileto.cz.

 

A co se v rámci Středočeského kulturního léta bude dít u nás na Kladensko-Slánsku?

 

Hornický skanzen Mayrau pro vás během léta chystá promítání pod širým nebem. V rámci programu Středočeské kulturní léto můžete v tomto jedinečném prostoru shlédnout klasiky československé kinematografie jako je Spalovač mrtvol nebo Skřivánci na niti, ale třeba také japonský animovaný snímek z loňského roku Chlapec a volavka. Promítat se bude od června do srpna a vstupné je zdarma!

Příznivci živých rytmů ska a rocksteady si mohou v kalendáři poznamenat datum 14. června. V zámeckém parku v Roztokách u Prahy totiž zahraje kapela Sto zvířat, díky které zaručeně neudržíte nohy v klidu. Nenechte si ujít  letní festivalovou atmosféru v krásném prostředí! 

Hudební program na léto připravilo také muzeum Alice G. Masarykové a ČČK v Lánech. Čeká vás koncert Swing melody nebo písničky Karla Hašlera v podání Vojtěcha Dingy s Violy Richterové. 

Středočeská vědecká knihovna v Kladně nabídne představení Anatola Svahilce -  performera, improvizátora, wikipedisty a mistra republiky ve slam poetry. Nevyžádaná rada - mystifikační diskusní pořad občanské poradny, jež poradí i s tím, co jste celý život dělali docela správně. Debata, ve které se otevřeně dozvíte především nic podstatného! Improvizační divadlo uvidíte 11. září. 

Podrobnosti k akcím v naší oblasti najdete jako vždy v kalendáři. 

 

Tak si přijeďte naplno užít Středočeské kulturní léto 2024!

zdroj: střední Čechy

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132