V rodišti Antonína Dvořáka se již tuto sobotu 15. 6. bude konat multižánrový hudební festival pod širým nebem u příležitosti Roku české hudby. Neopakovatelnou atmosféru zajistí nádherné prostředí zámecké zahrady v sousedství rodného domu Antronína Dvořáka. 

Přijměte pozvání na tuto jedinečnou událost, která otevírá sezonu letních open air festivalů na Kladensko-Slánsku!

Rok české hudby - tradice založená u příležitosti oslav stého výročí narození Bedřicha Smetany, od jehož narození letos uplyne již 200 let! Nejen Smetanovo výročí je jubilejní, jmenujme alespoň několik dalších významných skladatelů, jejichž významná výročí končí onou magickou čtyřkou – Leoš Janáček (*1854), Josef Suk (*1874), z jiného žánru například Jiří Šlitr (*1924), Karel Kryl (*1944 a +1994), výročí úmrtí má nejen Antonín Dvořák (+1904), ale i Kurt Cobain (+1994)

 

Letošní ročník Roku české hudby se nese v duchu hlavního sdělení: Hudba jsme my. Neomezuje se na žánr klasické hudby, ale naopak vybízí k setkávání různých stylů na jednom pódiu a zve široké publikum k účasti. Proto se obec Nelahozeves rozhodla uspořádat crossoverový festival Ro(c)k české hudby se skvělými interprety v nádherném prostředí parku pod zámkem, v sousedství rodného domu Antonína Dvořáka.
Pro Nelahozeves má rok 2024 další velký význam – po rozsáhlé rekonstrukci se letos dočká znovu otevření rodného domu Antonína Dvořáka, který v době konání festivalu již bude ve zkušebním provozu a bude možné ho navštívit.
Vystupující kapely nejsou vybrány náhodně. Hudebníci, kteří patří ke špičce ve svém oboru, v připravovaném videu hovoří o svém vztahu k A. Dvořákovi a dalším letošním jubilantům, popovídají o svých hudebních kořenech, studiích na hudebních školách a cestě k žánru, kterému se teď naplno věnují. Ani skladatelé tzv. vážné hudby by se jistě neurazili, naopak by ocenili dechovou sekci kapely Top Dream Company, preciznost kytaristy z – 123 minut či fúzi smyčců a bicích ROCKharmonie a neváhali by si k poslechu vypít i nějaké to pivo, kterému jak Dvořák, tak Smetana, holdovali.
Občerstvení bude zajištěno informačním centrem Nelahozeves a dalšími místními restauracemi a také tréninkovou kavárnou Rígrovka Kralupy nad Vltavou pro lidi znevýhodněné na trhu práce. Důraz je kladen na kvalitu, regionální produkty a přiměřené ceny.
 
Vstupné je zdarma.

Festival podpořil Středočeský kraj částkou 110 000 Kč.

 

 

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132