Petr Váša - Velké dítě

PETR VÁŠA - VELKÉ DÍTĚ

Jedinečná performance známého hudebníka, performera a fyzického básníka Petra Váši. Objevte kouzlo fyzického básnictví.

Autorské čtení, deklamování a prozpěvování z knihy, která je určená stejně tak dětem jako zvídavým dospělým. Performance fyzického básnictví, představení, které zaujme všechny vaše smysly.

Fyzické básnictví je zvláštní způsob práce s jazykem, hlasem a tělem. Na počátku vypadalo fyzické básnictví Petra Váši jako hlasově-pohybová animace textů v češtině, později jako akční poezie vytvářená z úryvků češtiny, latiny, světových jazyků a umělé řeči, ve třetí fázi jako „ozvučená pantomima“ s náznaky slova bezprostřední reagování na zvuky a situaci v terénu (řeč světa). V současné době to je syntéza výše jmenovaného přeložená do translatiny, což je poetické esperanto či futuristická praevropština.

 

fo_pv_ota-nepily.jpg

 

Petr Váša (* 7. února 1965 v Brně) je český básník, hudebník, textař, skladatel, výtvarník, experimentální herec, performer, vysokoškolský pedagog, jenž je také velmi často označován souslovím fyzický básník. Studovaný výtvarný vědec, jenž je znám jakožto velký improvizátor a neustálý hledač neotřelých uměleckých postupů, patří mezi nejoriginálnější české umělce současnosti. Kromě své skupiny Ty Syčáci a sólových vystoupení zpívá nyní také ve skupině Jasná Páka.

Zdroj životopisu: Wi­kipedia

Předprodej vstupenek probíhá u pultu informačních služeb v 1. patře knihovny. Do vyprodání kapacity sálu!

Odkaz na web

Čas konání:

16. 5. 2024 17:30 - 19:00

Cena

150 Kč / *100 Kč senioři, studenti a ZTP
Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132