Strom lásky Nelahozeves
Kralupsko | Nelahozeves

Strom lásky je v obci Nelahozeves vysazen poblíž Dvořákovy stezky, téměř naproti dřevěné zvonici patřící ke kostelu sv. Ondřeje a na dohled Nelahozeveského zámku. K místu se dostanete od železniční zastávky podchodem pod železniční tratí. Rozveselenou atmosféru výsadby navodil svým průvodním slovem i čerstvě složenou básničkou pan Kubica. Příjemnou náladu podtrhlo svým vystoupením pěvecké uskupení OBDOBÍ SBORU z Nelahozevsi.

Na železniční zastávce Nelahozeves sídlí také Infocentrum s příjemnou kavárnou a venkovním posezením, které místní obyvatelé, rodiny s dětmi, ale i návštěvníci hojně využívají. Nikomu nevadí projíždějící a zastavující vlaky, ba naopak, lidé se stále potkávají.

Strom lásky reprezentuje Man­dloň obecná, Krajová sladkoplodá (Pru­nus amygdalus).

Víte že?

Stromům lásky vdechla život Lenka Kryštofová, zasáhla ji smrt milovaného manžela a chtěla mu tímto způsobem vzdát hold a připomenout všem, jak celý život rozdával lásku a dobro. Stromy lásky už vysadili například v Praze, Brně, Kyjově, Karlových Varech, Litoměřicích nebo v Kutné Hoře.

„Strom lásky je určený pro všechny lidi, kteří milují nebo milovali a já jsem přesvědčená, že láska je spojovacím článkem pro každého člověka. Myslím si, že v dnešní nelehké době by právě Strom lásky mohl být pro některé lidi povzbuzením a já bych si moc přála, kdyby ke Stromu lásky chodili všichni lidé, kteří budou vnímat láskyplnost, radost a naději tohoto místa,“ říká Lenka Kryštofová.

To je smyslem a cílem tohoto projektu. Propojit obyvatele měst v naší krásné republice výsadbou Stromů lásky.

strom lásky stezka lásky

Základní informace

Ulice Dvořákova stezka
PSČ 277 51

Místa v okolí

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132