Restaurace Letná

RESTAURACE LETNÁ

Restaurace s dlouholetou tradicí, která nabízí příjemné posezení na zahradě pod letitými kaštany.
Kladensko | Kladno

Restaurace s dlouholetou tradicí nabízí jídla připravená na španělském Josper grilu, který zajišťuje unikátní technologii přípravy jídel při vysoké teplotě. Posezení v letní zahradě má kapacitu 120 míst.  Je zde příjemné a klidné posezení pod letitými kaštany, které jsou dominantou zahrady. K dispozici jsou altány s oddělenou kuřáckou částí a venkovní dětský koutek. I pejskové jsou vítáni. Jedlá zahrádka produkuje čerstvé bylinky, ovoce i zeleninu. Pro hosty restaurace je k dispozici Wi-fi připojení.

 

 

Kladno, Restaurace Letná (16.4.19) – tohle bylo ale hodně super! Dorazili jsme docela pozdě, dámy byly skvělé a dali nám ještě najíst. A dobře najíst. Konec února, byla zima, volili jsme festovní jídla. A to tu bylo speciální chilli menu, asi pro drsné Kladeňáky. Chilli nás baví, ty závody kolem úplně moc ne. Každopádně vážení, karta je tu prudce jedlá.

Senzační focaccia na stole, bůček (černošický), který opravdu nádherně voněl po zauzení na bukovém dřevu, možná ho docela zbytečně doprováz lámaný, jinak skvělý sýr, grana padano. Byly k tomu fajnové kořeněné džemy, vlastně to byly takové dva předkrmy najednou a bylo toho strašně moc.

Stejně poměrně překombinované bylo pastrami. Každá složka senzační a my to moc doporučujeme. Ale tohle maso a jeho příprava je strašně pracné (leží v láku, vaří se, griluje v kouři) se tradičně kombinuje maximálně se zelím, čedarem, nakládanou okurkou a chlebem. Tady po vzoru burgeru dostalo k sobě ještě salát, k čedaru ještě převýraznou gorgonzolu a parmezán, cibulku, bramborovou slámu. A minihranolečky.

Nebylo to vůbec špatné, ale když je tu burger na menu, možná by třeba úprava s reuben sendvičem rozšířila nabídku a dala více vyniknout kvalitnímu masu. Ale, ano, zase bychom neochutnali něco nového.). Houska byla taky super! Jako dezert jsme měli plněný kynutý knedlík s porcí tvarohu a zakysanky. Huff!!

Nebojte se tu steaků, to že je upravují na josper grillu zaručuje minimálně snahu a velké dispozice k tomu věnovat jejich propečení náležitou péči. Menu je velké, určitě by se tu dalo vybrat pár jídel, která by lístku nechyběla a přesto ho neoslabila. Ale celkově je to úžasné místo, které chce lidi dobře nakrmit. Když si k tomu můžete dát čepované Rodinný pivovar Zichovec, je to ráj. A ty skvělé dámy na place! Rozhodně doporučujeme a rozhodně se vrátíme! Co vy?

Report z Gastromapy Lukáše Hejlíka ze dne 16. dubna 2019 

Základní informace

Ulice Erbenova 2006
PSČ 272 01

Otevírací doba

Pondělí - Neděle:

11:00 - 22:00h.

Zdroj

https://gastromapa.hejlik.cz/

Místa v okolí

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132