Výhled do krajiny, zbarvené pestrobarevným listím, příjemně hřejivé sluníčko babího léta, čerstvý vzduch a radost z obyčejného „bytí“. Také mají pro vás podzimní výlety nádech romantiky?

A protože říjen bývá vyhlášen měsícem rozhleden, bylo by škoda vynechat tipy na zajímavé rozhledny! Krásný daleký pohled se nabízí z vyhlídek, věží a rozhleden! Pokud to počasí dovolí, udělejte si čas a vyrazte na výlet.

Zdaleka to není jen kvůli záplavě podzimních barev, naopak holé větve stromů leckdy otevřou výhledy, které máte šanci vidět právě teď na podzim a přes zimu až do jara, zato v létě si na ně musíte nechat zajít chuť.

 

Rozhledna Vysoký vrh

Nedaleko od Malých Kyšic se od roku 2007 tyčí bezmála desetimetrová trámová rozhledna. Najdete ji na Vysokém vrchu, z jejíž sedmimetrové plošiny budete mít Rakovnickou pahorkatinu, Brdy, Křivoklátsko, ale i České Středohoří jako na dlani.

 

Rozhledna Líský

Železná konstrukce vysílače s vyhlídkovou plošinou stojí u obce Líský na Slánsku. Z výšky 25 metrů můžete obdivovat krásy Českého středohoří nebo přírodního parku Džbán, při dobré viditelnosti dokonce i Ještědu.

K rozhledně se dostanete například z obce Líský, kde můžete odstavit auto. Odtud vás čeká přibližně 600 metrů dlouhá procházka a 141 schodů za vyhlídkou.

 

Vyhlídka Radovič

Konstrukce vznikla podle návrhu Jana Červeného. Po vystoupání několika schodů točitého schodiště se vám naskytne neodolatelný výhled na České středohoří.

Tato rozhledna poskytuje krásný výhled zejména na pásmo Českého středohoří a Říp. Z Velvar vede k vyhlídce žlutá turistická značka, která dále pokračuje k zámku v Nelahozevsi.

 

Rozhledna Veselov

Dřevěná vyhlídková věž o výšce 12 m byla vybudována na jaře 2014 jako připomínka někdejších triangulačních věží. Kruhový výhled z otevřené plošiny ve výšce sedmi metrů se nachází na severovýchodním okraji obce Družec. Pro obyvatele Kladno je to pouhých 10 minut jízdy autem.

 

Vyhlídka Hostibejk

Téměř 50 metrů vysoký pískovcový masiv se nachází přímo v centru Kralup a pro svou blízkost je oblíbeným vycházkovým cílem místních občanů, ale i ostatních návštěvníků města. Pro zájemce je připravena naučná stezka na Hostibejku se šesti zastaveními. Ta návštěvníka seznámí nejen s faunou a flórou kopce, ale také s historií, pověstmi a geologií.

 

Stožár Libové Libčice

Stožár Libové Libčice je nejen impozantním architektonickým dílem, ale také vyhlídkovou věží, kterou stojí za to navštívit. Jde o drobnou stavbu pro lokalitu bývalé cihelny v Libčicích nad Vltavou. Projekt je studentů fakulty architektury při ČVUT ve spolupráci se společností Skanska Reality a.s. Cílem projektu je nabídnout kolemjdoucím netradiční výhledy.

 

https://kladensko-slansko.cz/priroda/rozhledny-a-vyhlidky

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132