Strom lásky Kladno
Kladensko | Kladno

Strom lásky je na Kladně vysazen u Kročehlavského rybníka na Panské louce, kterou čeká revitalizace dle již hotového projektu. Strom lásky reprezentuje Dub uherský (Quercus franinetto).

rok 2021 – jedná se o 8. strom v České republice

První Strom lásky byl v regionu Kladensko a Slánsko zasazen na začátku roku 2021 v kladenských Kročehlavech a v dalším roce  přibyl ještě jeden ve slánském lesoparku Háje. Nyní se k těmto větším městům regionu přidává Buštěhrad a Nelahozeves. Postupně by měla vzniknout celá Stezka lásky po stromech vysazených v našem regionu. Konkrétní druh stromu si vždy volí daná obec, ve které se sází.

Víte že?

Stromům lásky vdechla život Lenka Kryštofová, zasáhla ji smrt milovaného manžela a chtěla mu tímto způsobem vzdát hold a připomenout všem, jak celý život rozdával lásku a dobro. Stromy lásky už vysadili například v Praze, Brně, Kyjově, Karlových Varech, Litoměřicích nebo v Kutné Hoře.

„Strom lásky je určený pro všechny lidi, kteří milují nebo milovali a já jsem přesvědčená, že láska je spojovacím článkem pro každého člověka. Myslím si, že v dnešní nelehké době by právě Strom lásky mohl být pro některé lidi povzbuzením a já bych si moc přála, kdyby ke Stromu lásky chodili všichni lidé, kteří budou vnímat láskyplnost, radost a naději tohoto místa,“ říká Lenka Kryštofová.

To je smyslem a cílem tohoto projektu. Propojit obyvatele měst v naší krásné republice výsadbou Stromů lásky.

strom lásky stezka lásky

Základní informace

Ulice Panská louka

Vhodné počasí

Místa v okolí

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132