Kam se v Kladně nejen s dětmi schovat při sychravém počasí?

Když se brzy stmívá a venku není pěkné počasí, je potřeba se zabavit někde uvnitř. Kam se jít v Kladně schovat před deštěm a zároveň vidět a zažít něco zajímavé a zábavného? Tentokrát vám představíme aktuální výstavy ve Sládečkově vlastivědném muzeu, Kladenském zámku nebo v muzeu věžáků. Dočtete se taky pár tipů na to, jak strávit čas aktivně při hraní laser game, virtuální realitě nebo v aquaparku.

A je to… ve Sládečkově vlastivědném muzeu v Kladně

Až do 7. ledna 2024 můžete navštívit svět dvou nešiků – Pata a Mata. Víte, kdo je kdo? Pomůžete „šikulům“ uklidit zahradu nebo rozpohybovat vlastní film? Interaktivní výstava pro celou rodinu je veřejnosti otevřena od úterý do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Dopoledne ale výstavu navštěvují především školy, a tak využijte spíše odpoledních otevíracích hodin.

V muzeu není ale jen interaktivní expozice o Patovi a Matovi, nakouknout můžete i na výstavu Pravěk Kladenska.

Zažijte bydlení 50. let a poznejte příběh unikátních kladenských staveb

Muzeum věžáků v Kladně je pro veřejnost otevřené vždy v sobotu, vstupenky je nutné si předem koupit online. Během 90minutové prohlídky navštívíte nejen vzorový byt, nebo expozici o historii výstavby věžáků, ale také kryt civilní obrany. Pokud byste měli zájem o skupinovou prohlídku, je možné si ji individuálně domluvit.

Objevte kouzelný svět autora slavného Krtka

V Kladenském zámku najdete jedinečnou expozici, která představuje významného kladenského rodáka Zdeňka Milera. Na výstavě je herna, kde se děti mohou ponořit do Krtečkova světa a také se dozví, jak Krteček vznikal. Dospělí určitě ocení autentickou pracovnu Zdeňka Milera, vybavenou původním nábytkem a pomůckami.

Přijďte se vydovádět do kladenského aquaparku, na virtuální realitu , do laser game nebo vylézt na lezeckou stěnu

Pokud raději upřednostňujete sportovní zážitky, zkuste zajít do laser game herny. Během sportovních soutěží prověříte svou rychlost, mrštnost, ale taky vytrvalost. Ponoříte se s přáteli do napínavé akce, která prověří vaše smysly.

Hned vedle kina Hutník, na Sítenském náměstí, najdete svět virtuální reality. Zahrát si můžou hráči od 8 a více let, kteří mohou vybírat z desítek virtuálních her. Vyzkoušet také můžete závodní simulátory, které ale nevyužívají prostředí virtuální reality.

Jestli chcete sebe, ale hlavně děti, unavit, vyrazte do kladenského aquaparku. Dovádět můžete v divoké řece, na tobogánech nebo skluzavkách. Relaxovat naopak v mnoha vířivkách nebo sauně. Pro zdokonalení vaší fyzičky poslouží 25metrový bazén se šesti dráhami.

A pokud chcete ještě více adrenalinu a fyzické zdatnosti můžete zajít ověřit své schopnosti na lezeckou stěnu Kladno, kde se jistě zabavíte vy i děti.

 

 

Kladensko Slánsko
Nahoru

Spojte se s námi

Kde nás naleznete

Destinační management
Kladensko - Slánsko, z. s.
IČ: 10662626
Zámek Kladno, ul. Zádušní 1, 272 01 Kladno

Zavolejte nám

info@kladensko-slansko.cz
+420 773 013 132